ŚWIETLIcA SZKOLNA

Świetlica szkolna funkcjonuje codziennie od godziny 7:00 do 17:00. Dysponujemy trzema dużymi salami: salką do odrabiania zajęć "strefa ciszy" oraz salką dla uczniów klas starszych.  Ponadto do dyspozycji dzieci pozostaje plac zabaw na korytarzu  szkoły, przez co dzieci mają możliwość wyboru sposobu spędzenia czasu. Zajęcia w świetlicy odbywają się na podstawie planu tygodniowego, który dostosowany jest do wieku oraz możliwości  dzieci. Może być on jednak modyfikowany w razie potrzeb (np. konkursy międzyszkolne, święta okolicznościowe itp.).W naszej świetlicy dzieci mogą odpocząć, odrobić lekcje, grać w gry planszowe, wziąć udział w rozmaitych konkursach, rozwijać zdolności manualne i plastyczne. Nasza świetlica jest skoncentrowana na różne potrzeby naszych wychowanków. Naczelną zasadą jest dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów, a także wszechstronne kształcenie, rozwijanie talentów oraz pasji. Dziećmi opiekują się wykwalifikowani nauczyciele, którzy dbają o to, aby czas spędzony w świetlicy nie był czasem straconym. Dlatego też organizowane są zajęcia sportowo-ruchowe w sali gimnastycznej i na placykach zabaw, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz gry i zabawy szachowe. Wychowawcy starają się organizować  zajęcia w taki sposób, aby podopieczni bezpiecznie, radośnie i twórczo spędzali przedpołudnia i popołudnia wspólnie z rówieśnikami.

Uczniowie podczas przebywania w świetlicy szkolnej mogą uczestniczyć w następujących zajęciach:

Zajęcia  z edukacji twórczej
Gimnastyka podstawowa.
Klub Młodych Naukowców.
Zajęcia plastyczne - Bibułkarstwo.
Zajęcia ruchowe.

ROCZNY PLAN PRACY WYCHOWAWCZEJ, DYDAKTYCZNEJ I PIEKUŃCZEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W BIBICACH NA ROK SZKOLNY 2016/2017

REGULAMIN ŚWIETLICY

Wychowawcy świetlicy: Monika Stępień, Aneta Kubik, Magdalena Kulesza, Elżbieta Ozga- Mazurek, Ewelina Polak, Agnieszka Wrześniowska, Iwona Puto, Sbina Garbacz, Kamil Mrózek, Łukasz Osuch.

ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

Aktualności ze świetlicy - Zajęcia z folklorem

Za nami cykl zajęć artystyczno – plastycznych pt. „Zajęcia z folklorem”.

Zajęcia z cyklu Klubu Młodych Naukowców w świetlicy

W czerwcu odbyły się już ostatnie zajęcia matematyczno - doświadczalne w klasach pierwszych.

Aktualności ze świetlicy szkolnej

Jak co roku w naszej świetlicy nie zapomniano o święcie naszych najukochańszych mam.

Czytaj całość

Dzień polskiej niezapominajki w świetlicy szkolnej

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody i ekologii, które obchodzimy 15 maja.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK - WARSZTATY CZYTELNICZE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W WĘGRZCACH

W dniu 09.05.2017 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Węgrzcach odbyły się warsztaty literacko – plastyczne pt. „Wiersze naszego dzieciństwa”.

Wyniki świetlicowego konkursu EKO WAZON

Klub Młodych Naukowców w świetlicy

W ramach zajęć Klubu Młodych Naukowców uczniowie wykonywali doświadczenia związane z powietrzem.

Czytaj całość

Wyniki Gminnego Świetlicowego Konkursu Plastycznego ,,Malownicze zakątki Polski”

Wyniki Gminnego Świetlicowego  Konkursu Plastycznego ,,Malownicze zakątki Polski”

W kwietniu w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny ,,Malownicze zakątki Polski”.

Czytaj całość

Przygotowania do Wielkanocy w świetlicy szkolnej

Dwa tygodnie przed świętami Wielkanocnymi w świetlicy rozpoczęły się przygotowania do tego niezwykłego czasu.

Kolejne zajęcia Klubu Młodych Naukowców w świetlicy

W marcu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Klub Młodych Naukowców.