ZS Bibice

konkursy w roku szkolnym 2016/2017

Wzorem lat ubiegłych, również rok szkolny 2016/17 będzie obfitował w konkursy, zawody i "olimpiady", w których dzieci i młodzież będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami ze swojej szkoły oraz szkół w gminie, województwie a także w całej Polsce.
Poniżej znajdują się terminarze zaplanowanych konkursów.

KONKURSY SZKOLNE   KONKURSY GMINNE   KONKURSY PONADGMINNE

 

 

 

KONKURSY SZKOLNE

 

Miesiąc Temat Organizatorzy
Wrzesień

Konkurs Szkolny „Wenn ich aus Deutschland denke…”
Konkurs czytelniczy „Jaka to książka?”

Szkolny konkurs plastyczny „Projekt znaczka pocztowego promującego naszą szkołę”

Konkurs na pracę projektową – „Moja Irlandia”

Konkurs plastyczny – „Portret sportowca”

A. Silezin

P. Popiołek

M. Kulesza

M. Gazda, G. Daszkiewicz

K. Mrózek, Ł. Osuch

Październik

Konkurs recytatorski „Halloween” w klasach IV

„My też byliśmy uczniami” (SP i G)


Konkurs plastyczny - „Baśniowy bohater”


Szkolny konkurs na słowniczek obrazkowy dla klas I-III „My picture dictionary”

Konkurs na nazwę świetlicy

M.Megiel, B.Majewska, P.Kołtuńska

M. Zygmunt, A.Kubik, 
K. Goraj-Zębala

A. Wrześniowska


M. Megiel


M. Stępień, E. Polak, I. Puto

Listopad

Szkolny konkurs recytatorski  „Udajemy Greka”

Konkurs języka angielskiego dla klas IG

Szkolny konkurs „Okładka dla mojej ulubionej bajki lub baśni”

J. Chrzanowska, D. Pardiak, J.Guty                                                

G. Daszkiewicz, M. Gazda

I. Puto

Grudzień

Adventskalender konkurs dla kl. IG

Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami  w j. angielskim oraz list do św. Mikołaja  kl. I-III SP (SP)

Bożonarodzeniowy Konkurs Czytelniczy

A. Silezin

M. Megiel,  


P. Popiołek, E. Rzepczyńska

Styczeń

Konkurs wiedzy o patronie szkoły

Szkolny konkurs plastyczny na reprodukcje obrazu St. Wyspiańskiego „Mali Wyspiańscy”

Szkolny Turniej Szachowy

Konkurs plastyczny „Mój pupil”

Szkolny konkurs „Pejzaż zimowy”

J. Nocoń, E. Emerla, J. Guty, 
M. Badura

M. Stępień, A. Barczyk  A. Kubik

M. Stępień, K. Niechaj

A. Wrześniowska

E. Ozga-Mazurek

Luty

Szkolny konkurs piosenki angielskiej.

B. Majewska, M. Megiel, M. Gazda, P. Kołtuńska

Marzec

Wiosenny konkurs recytacji- kl. V (SP) (SP)

Szkolny Konkurs piosenki angielskiej G

Konkurs na Najlepszego Poliglotę

Konkurs fotograficzny

Konkurs szkolny „Mistrz Świata” – konkurs znajomości położenia i nazw państw świata

M. Megiel, B. Majewska

M. Gazda, G. Daszkiewicz

Nauczyciele języków obcych

P. Olejarczyk

J. Karwacki, A. Płatek

Kwiecień

Konkurs wiedzy o St. Wyspiańskim dla kl. III

Szkolny konkurs dla kl. IV SP „Projekty o Zamkach Polskich” w języku angielskim

„Bądź damą, zostań gentelmenem” konkurs dla kl.1  SP
Szkolny konkurs „Najsłynniejsi chemicy i fizycy”


Szkolny konkurs „Magiczny Instrument”


Szkolny konkurs ekologiczny


Szkolny konkurs o zdrowiu

Szkolny konkurs „Mistrz Szybkiego Liczenia”

D. Wesołowska, M. Nazimek-Kolano

B. Majwska, M. Megiel,  P. Kołtuńska


M. Zygmunt, A. Kubik

M. Maruszak-Kobas, J. Ozga


M. Stępień, S. Garbacz

E. Ozga-Mazurek


E. Polak, M. Kulesza, I. Puto

A.Feliga-Grządziel, M. Zygmunt

Maj

Szkolny Konkurs Ortograficzny (IV-VI SP)


Szkolny Konkurs Ortograficzny (G)


Konkurs plastyczny o tematyce sportowej

Konkurs Piosenki Polskiej

J. Nocoń, E. Emerla, J. Guty,  
M. Badura

D. Pardiak, J. Chrzanowska,  J. Guty

A. Kubik, S. Garbacz

A.Kubik, K. Mrózek,  M. Stępień, M. Kulesza,  Ł. Lepiarczyk

Czerwiec

Konkurs na najlepszego czytelnika

Konkurs trzecioklasisty z j. angielskiego

P. Popiołek

M. Megiel

Ponadto realizowane będą:

Konkurs „Mole książkowe są w naszej szkole”- (cały rok) P. Popiołek,  E. Rzepczyńska
Konkursy czytelnicze w ramach projektu (kwiecień- czerwiec)- J. Chrzanowska, D. Pardiak, J. Guty, P. Popiołek, E. Rzepczyńska
Konkurs piosenki w języku angielskim (SP)- M. Megiel, M. Gazda
Olimpiada z języka angielskiego dla kl. 1-3 SP- M. Megiel
Konkurs Plastyczny „Dzień Książki”- ilustracja do ulubionej książki”- K. Madetko,  B. Magiera

 

KONKURSY GMINNE

Miesiąc Temat / data Organizatorzy
Listopad

Gminny konkurs „Przepis na zdrowie”

Gminny Turniej Koszykówki dziewcząt i chłopców (SP)    

M. Maruszak-Kobas, A. Płatek

Nauczyciele wychowania fizycznego

Grudzień

Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy- kl. I-III SP

   Regulamin Konkursu

A. Bieliszczuk, D. Sala-Halota,
B. Wirecka, B. Magiera,
K. Madetko, K. Niechaj, M. Słota, K. Piskorz

Luty

Gminny Turniej Koszykówki dziewcząt i chłopców (G)

Gminny Konkurs Plastyczny

Nauczyciele wychowania fizycznego

M. Nazimek-Kolano, L. Janikowska

Marzec

Gminny konkurs „Film Zawodoznawczy”

S. Garbacz, I. Dargiewicz

Kwiecień

Gminny Konkurs wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim.


Gminny Konkurs plastyczny „Wyspiański oczami dziecka”
                    Regulamin Konkursu

Gminny Konkurs plastyczny „Malownicze Zakątki Polski”

Gminny konkurs „Młody Technik

E. Emerla, J. Guty, M. Badura, J. Nocoń

K. Piskorz, K. Madetko, 
B. Magiera, M. Słota, G. Pilch,
D. Spasiuk, K. Niechaj

A.Barczyk, S. Garbacz, M. Kulesza, A. Kubik, A. Wrześniowska

M. Sikoń, P. Olejarczyk

Maj

Gminny Konkurs matematyczny „Liczydełko”

K. Niechaj, D. Wesołowska,
D. Spasiuk, R. Kwietniowska,
M. Pilch

Czerwiec

"Najlepszy Poliglota”

Nauczyciele języków obcych

 

 

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE (na szczeblu ponadgminnym), OGÓLNOPOLSKIE

Miesiąc Temat Organizatorzy
Listopad

Krakowska Matematyka – 1 etap (SP)

A.Feliga- Grządziel

Grudzień

Ogólnopolski konkurs ekologiczny Eko – Planeta (SP, G)- prace indywidualne

K. Goraj-Zębala,
M. Maruszak-Kobas

Styczeń

Krakusek „Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Krakowie” (SP)

„Kaktus”- wojewódzki konkurs ortograficzny (SP)

D. Wesołowska

K. Piskorz, B. Wirecka

 

Marzec

Międzynarodowy konkurs matematyczny – Kangur (2--6 SP) (G)

Krakowska matematyka (etap II) ( 4-6 SP)

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”- (SP)

„Kaktus”- Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla kl. III (SP)

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko- Planeta”- test wiedzy (SP) i (G)

A.Feliga- Grządziel M. Matejek,
M. Słota,K. Piskorz

A. Feliga-Grządziel


M. Nazimek-Kolano


K. Piskorz, B. Wirecka


M. Maruszk- Kobas, K. Goraj