Wolontariat w naszej szkole

Ścieżka dotyku

W dniu 30 maja uczniowie Zespołu Szkół w Bibicach wzięli udział w otwarciu pierwszego odcinka pierwszej w Polsce ścieżki sensorycznej, która znajduje się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej w Krakowie.

Czytaj całość

Życie to nie teatr… Spotkanie z aktorem Teatru Ludowego w Krakowie – Tomaszem Schimscheinerem.

Każdy z nas jest aktorem i codziennie gra jakąś ważną rolę – tymi słowami rozpoczął spotkanie z naszymi uczniami pan Tomasz Schimscheiner, aktor Teatru Ludowego w Krakowie.

Podsumowanie 20 edycji „Pól Nadziei” w Nowohuckim Centrum Kultury

Pola Nadziei 2017 - żonkilowy tramwaj

W dniu 12 maja br. grupa uczniów z naszego Gimnazjum oraz z kl. 3b Szkoły Podstawowej pod opieką p. Anny Sawczuk i Anety Kubik uczestniczyła w kweście charytatywnej na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

Czytaj całość

Dzień Żonkilowy w naszej szkole !!

O radości jaką daje dawanie siebie innym, doskonale wiedzą wszyscy włączający się w Pola Nadziei – tak również i w naszej szkole w dniu 16 maja 2017r włączyliśmy się w ogólnopolską akcję niesienia pomocy podopiecznym hospicjów.

Czytaj całość

UWAGA – BYŁY PĄCZKI – JEST KONKURS !

Wymyśl nazwę pierwszego odcinka Alei Złotych Serc !

Czytaj całość

Razem dla wspólnego dobra !

Sejmik Gimnazjalny w Zespole Szkół w Bibicach ogłasza zbiórkę rzeczy dla dzieci chorych na mukowiscydozę. (zabawki, materiały szkolne, ubrania, żywność długoterminowa oraz odżywki dla dzieci.)

Pączek dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących

Zwyczaj jedzenia pączków w Tłusty Czwartek a przy tym zbiórka pieniędzy na szlachetny cel stała się w Zespole Szkół w Bibicach naszą małą szkolną tradycją. 23.02.2017 po raz kolejny cała społeczność szkolna zjednoczyła się w akcji „Pączek”. W tym roku były to pączki dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ulicy Tynieckiej w Krakowie.

Czytaj całość

"Miłość nas rozumie" Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera.

"Miłość nas rozumie" to dewiza Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera.

Wizyta w Domu Dziecka w Pawlikowicach

W okresie świątecznym szczególnie pamiętamy o dzieciach, które mają trudniejszą drogę w życiu