Wycieczka do Ogrodzieńca

Dnia 8 czerwca klasy IId i IIf były na wycieczce w Ogrodzieńcu. Zwiedzaliśmy Park Miniatur, w którym znajduje się Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25, obejrzeliśmy rekonstrukcje 17 Zamków Jurajskich. Widzieliśmy też makiety maszyn oblężniczych z okresu średniowiecza m.in.  katapultę, balistę – rodzaj kuszy na kołach. Nie zabrakło też wspaniałej zabawy w Parku Rozrywki. Znajdują się tam urządzenia, które doskonale komponują się z otaczającym go krajobrazem, dzięki czemu mieliśmy wrażenie, że znajdujemy się w krainie średniowiecza, zamków i rycerstwa. W Parku Doświadczeń dowiedzieliśmy się jak działają podstawowe prawa fizyki, korzystaliśmy z 42  urządzeń, które w tym miejscu się znajdują. Wirująca kula, kołyska Newtona  czy kolorowy krater – przeniosły uczniów w świat odkryć i eksperymentów. Nie zabrakło też sporej dawki adrenaliny - uczniowie wraz z rodzicami  i nauczycielami korzystali z toru saneczkowego. Na koniec zjedliśmy kiełbaski i zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

G A L E R I A

Opracowanie: Małgorzata Pilch, Dorota Spasiuk