ZS Bibice

W poszukiwaniu Wyspiańskiego.

W poszukiwaniu Wyspiańskiego.

            To już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym kl. VI d, w czasie których omawia się temat z cyklu Czytajcie a zrozumiecie siebie i świat na zajęciach z wychowawcą. W tym miesiącu – 23 maja  - odbyła się lekcja z lekturami, książkami, powieściami, które można zaproponować naszemu patronowi – Stanisławowi Wyspiańskiemu.

Już ostatni raz uczniowie omawiali piękne powieści – wskazując w nich wartości dobra, piękna i prawdy ukryte wśród wielu wydarzeń oraz w postawach bohaterów literackich. Ich zadaniem było też przeprowadzić dialog ze Stanisławem Wyspiańskim, aby zachęcić go do czytania tej lektury i wskazania mu ważnych wartości I tu uczniowie przejęli inicjatywę, bo zaprezentowali „Momo”,  „Szatana z siódmej klasy”, „Sposób na Alcybiadesa”, serię o Harym Poterze i wiele innych.

             W tym podsumowaniu znalazło się całe zestawienie ważnych wartości promowanych w tym roku szkolnym, przypomnienie dotyczyło niezwykłych wartości w życiu ludzkim i podkreślenie, jak ważne jest przekazywanie ich młodemu pokoleniu.

            Uczniowie doskonale promują te wartości, mówią o nich otwarcie i szczerze. Ciekawe jest, jak zawsze, prowadzenie rozmowy z Wyspiańskim.

            Autorski program „Wokół Stanisława Wyspiańskiego” z cyklem zajęć z wychowawcą w klasie VI d został zakończony 

Opracowanie: mgr Eliza Emerla