Matematyczna Gmina Zielonki

Dnia 5 czerwca 2017r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pt. ,,Matematyczne Zielonki” dla uczniów klas szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Zielonki. Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy etap składał się z zadań otwartych, problemowych, drugi z zadań zamkniętych.

W konkursie brały udział reprezentacje szkół złożone z dwóch uczniów z poziomu klasy IV, V, VI szkoły podstawowej oraz z poziomu klasy I, II, III gimnazjum.

Szkołę Podstawową w Bibicach reprezentowali: Karol Bożek kl. 4b, Marika Zuchara kl. 4c, Karolina Samolej kl. 5a, Jan Serzysko kl. 5b, Maciej Lubiński kl. 6b, Alicja Szmigielska kl. 6c.

Gimnazjum w Bibicach reprezentowali: Mateusz Lamparski kl. IA, Danylo Marchuk kl. IC, Weronika Krawczyk kl. IIA, Joanna Serzysko kl. IIC, Michał Bożek kl. IIIA, Hubert Pałka kl. IIIB.

Po indywidualnej rywalizacji uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych jury wyłoniło zwycięzców i zdobywców 2 i 3 miejsca.

Wyniki wśród uczniów z Zespołu Szkół w Bibicach kształtują się następująco:

Marika Zuchara III miejsce na poziomie klas 4
Jan Serzysko II miejsce na poziomie klas 5
Maciej Lubiński III miejsce na poziomie klas 6

Danylo Marchuk III miejsce na poziomie klas 1
Joanna Serzysko II miejsce na poziomie klas 2
Weronika Krawczyk III miejsce na poziomie klas 2
Hubert Pałka II miejsce na poziomie klasy 3

Zwycięzcy oraz zdobywcy 2 i 3 miejsca otrzymali dyplomy i gry logiczne a pozostali uczestnicy długopisy. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie: szkolny koordynator konkursu Agnieszka Feliga-Grządziel

czytaj więcej - https://zielonki.pl/index.php/10-aktualnosci/4248-matematyczna-gmina-zielonki