Klasy drugie sp w Ogrodzieńcu

5 czerwca 2017r. klasy II b i  II e, a 7 czerwca 2017r. klasy  II c, IIa i IIg   wyruszyły w poszukiwaniu przygód, na całodzienną wycieczkę do Parku -  Ogrodzieniec. Usytuowany  jest on  w miejscowości  Podzamcze, u stóp  zamku  ogrodzienieckiego, a właściwie dobrze zachowanych jego ruin. Zamek  jest jedną  z najbardziej imponujących i majestatycznych budowli na Szlaku Orlich Gniazd, robiący wrażenie  wielkością i ciekawym usytuowaniem.

W tak pięknej scenerii uczniowie spędzili czas odwiedzając  trzy  parki : Park Doświadczeń Fizycznych  , Park Miniatur  i Park Rozrywki. W Parku  Doświadczeń Fizycznych poznaliśmy działanie podstawowych praw fizyki, dzięki  42 urządzeniom np. Kołysce Newtona, Kolorowemu  Kraterowi , Wirującej  Kuli czy  Wirowi  Wodnemu. Następnie w Parku Rozrywki  na  bajkowym placu zabaw dzieci hasały  swobodnie i do woli, korzystając z karuzeli wiedeńskiej, zamku rycerskiego, huśtawek, zjeżdżalni  i  jednego z największych zamków dmuchanych  w Polsce. Z  Parku Rozrywki, przenieśliśmy  się w atmosferę średniowiecznych zamków   Szlaku Orlich Gniazd w Parku Miniatur. Znajduje się   tu 17 rekonstrukcji zamków jurajskich, 25 razy pomniejszonych od oryginałów. Makiety zamków odtworzone są zgodnie z prawdą historyczną i zrobiły  ogromne wrażenie na naszych uczniach i opiekunach.

Po atrakcjach w trzech parkach przyszedł czas na odpoczynek i posiłek. Wszyscy z ochotą pałaszowali upieczone na ruszcie kiełbaski, podziwiając jednocześnie widok zamku. Wycieczka dobiegała końca, ale oczywiście trzeba było zaopatrzyć się w pamiątki z tak ciekawego miejsca. Wracaliśmy do domów  pełni wrażeń, szczęśliwi i zadowoleni z pobytu w tak urokliwym miejscu.

Galeria zdjęć - kliknij, a by obejrzeć.

Anna Bieliszczuk, Barbara Magiera