KLASY DRUGIE I ICH PROJEKTY

Dzień 13 czerwca br.- to ważna data dla uczniów klas drugich naszego gimnzjum. W tym bowiem dniu wychowawnkowie zaprezentowali swoje projekty edukacyjne.  A było czego słuchać i oglądać.

Szerokie spektrum tematyczne projektów obejmowało zagadnienia zarówno współczesne jak i hisotryczne, techniczne i humanistycze, teoretyczne i praktyczne.

Opiekunowie  - nauczyciele uczniów przygotowujących projekty stanęli na wysokości zadania, aby nauczyć swych podopiecznych, jak objąć myślą rozległy obszar zagadnień, jak je umiejętnie opracować na zadany temat, jak wreszcie sekelcjonować informacje i umiejętnie je przekazać.

Uczniowie mieli okazję pokonać tremę, sprawdzić zrozumienie tematów, popisać się przed uczącymi i kolegami umiejętnościami retorycznymi – komponowaniem krótkich mów,  wdrażaniem  do uważnego słuchania i wyciągania wniosków. Przez cały rok podejmowali w zespołach wspólne działania, aby jak najlepiej wykonać zadanie.

Większość projektów była bardzo interesująca, ale na szczególna uwagę zasługują:

-„Dopalacze” (Adrian Gryz, Maksymilian Piekarz, Szymon Sendecki) – opiekun pan Adam Babik.

- „Zagadki wszechświata”  (Julia Sienko, Aleksandra Gadd, Emilia Gołąb) – opiekun pani Agata Płatek.

- „ The most famous people in America” (Zofia Rejman, Weronika Niewiara, Kinga Kubik) – opiekun pani Magadalena Gazda.

- „Akceptacja, bo każdy zasługije na odrobinę ciepła” (Anna Winiarz, Daria Zachariewicz, Maria Kulig, Julia Olędzka, Natalia Zabiegaj) – opiekun pani Anna Sawczuk.

- „Gmina Zielonki, czyli dziedzictwo naszych przodków” ( Sylwia Jaśko, Kinga Grządziel, Karolina Wysocka, Weronika Śliwa) – opiekun pan Jarosław Karwacki.

- „Hisotria motoryzacji”   (Jakub Patyna, Kacper Janikowski, Przemysław Szczerbik, Maciej Igła) – opiekun pan Pior Olejarczyk.

- „ Układ okresowy oczami gimnazjalistów”  (Dylan Nguyen, Zuzanna Piejko, Jan Patecki, Oliwia Hydel) opiekun pani Małgorzata Maruszak – Kobas.

- „ Prąd elektryczny i skutki jego przepływu”  (Aleksandra Bierzanowska, Katarzyna Krawiec, Natalia Kata, Aleksandra Jastrzębska) -  opiekun pan Jarosław Ozga.

„ Dzień Projektów 2017 ” w gimnazjum w Bibicach przechodzi do historii.

Pobudził kreatywność uczniów, wykorzystał ich umiejętności , a wreszcie dał satysfakcję uczniom i nauczycielom.

Przygotowały: Danuta Pardiak i Aleksandra Silezin