Bezpieczne wakacje p spotkania z policjantem

W poniedziałek  19.06.2017 roku w Zespole Szkół w Bibicach odbyło się spotkanie uczniów klas I-III i IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum w Bibicach z przestawicielem policji, tj.: mł. aspirantem Mateuszem Gugałą. Głównym tematem była problematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjant przypomniał uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, korzystania z kąpieli wodnych oraz słonecznych. Zwrócił uwagę na wyprawy do lasu, podczas których należy bezwzględnie przestrzegać regulaminów obowiązujących w lesie oraz na kleszcze, które obecnie są dużym zagrożeniem dla człowieka. Pan Policjant rozmawiał z uczniami o bezpiecznym wypoczynku na wsi, gdzie również mogą nas spotkać niebezpieczne sytuacje np. kontakt ze zwierzętami hodowlanymi, maszynami rolniczymi. Funkcjonariusz poruszył też temat niewybuchów, które wciąż można spotkać i wciąż są bardzo niebezpieczne. Należy pamiętać, że niewłaściwe postępowanie w przypadku znalezienia niewybuchu lub amunicji może zagrażać życiu lub zdrowiu.  Ponadto wszystkim zostały przypomniane telefony alarmowe.

Dzięki tego typu zajęciom uczniowie mogli zdobyć ważne informacje i wiadomości z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

Opracowała: Iwona Dargiewicz