Aktualności ze świetlicy

Za nami kolejny rok szkolny. Po kilku miesiącach wytężonej pracy każdy z nas czekał na odpoczynek. Przed uczniami czas beztroskich zabaw i dwa miesiące wolne od lekcji, kartkówek, zadań domowych, odpytywania. Pomimo że oceny były już wystawione, w świetlicy szkolnej nie próżnowaliśmy. Wprawdzie zajęcia miały „luźniejszą” formę, jednak wychowawcy zadbali o wyposażenie dzieci w wiedzę na temat bezpiecznych wakacji oraz odpowiednio przygotowali na różnego rodzaju sytuacje, jakie mogą spotkać uczniów podczas wypoczynku. Przeprowadzone zajęcia w ostatnich dwóch tygodniach dotyczyły wakacyjnych planów, podróży i miejsc, jakie dzieci chciałby zwiedzić. W tygodniu pod hasłem „W tydzień dookoła świata” uczniowie poznali różne zakątki świata, kulturę, zwyczaje, czyli wszystko to, o czym należy pamiętać wybiegając się za granicę. Natomiast w ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o bezpiecznych wakacjach. Okazuje się, że dzieci doskonale wiedzą, jak zachować się podczas wypoczynku, na co zwrócić uwagę przed kąpielą w morzu czy jeziorze  oraz pamiętają  wszystkie numery alarmowe. Wychowawcy przypomnieli, w jaki sposób wzywać pomoc, co należy zabrać ze sobą w góry, jak wybrnąć z różnych sytuacji, np. kiedy zgubimy się w tłumie turystów lub gdy ktoś obcy nas zaczepia. Dzieci oglądały filmy edukacyjne odnośnie bezpiecznych wakacji oraz różne prezentacje multimedialne na ten temat. Ponadto powstały rozmaite prace plastyczne m. in. laurki dla taty z okazji Dnia Ojca, koty techniką iris folding, papierowe meduzy, statki orgiami oraz wakacyjne gazetki  - m.in. wakacje Koziołka Matołka. Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że  w nowym roku szkolnym wszyscy wrócimy zdrowi, wypoczęci  i naładowani energią na kolejne 9 miesięcy wytężonej pracy.

Opracowała: Magdalena Kulesza