6b i 6c w kopalni i na pustyni!

9 czerwca uczniowie klasy 6b i 6c wraz z opiekunami:  p.  Agatą Płatek,  p. Katarzyną Sierant i p.  Joanną Guty wybrali się na jednodniową wycieczkę.

Szlak wyprawy rozpoczął się od zwiedzania kopalni Quido w Zabrzu. Największymi atrakcjami tej kopalni (znajdującej się na poziomie 320 m) były pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną, która jest jedyną tego typu kolejką górniczą na świecie udostępnioną dla turystów. Uczniowie w ciągu dwugodzinnej wyprawy dowiedzieli się m.in. o tym jak wygląda górnicza szychta, w jakich warunkach wydobywa się węgiel oraz co matka natura potrafi zrobić z kopalnianym chodnikiem. Następnie uczestnicy wycieczki przemieścili się autokarem do Urzędu Gminy w Kluczach, gdzie krótka prelekcja na temat powstania Pustyni Błędowskiej rozpoczęła ścieżkę edukacyjną prowadzącą przez las mieszany z domieszką buka pospolitego i pustynię zwaną „Polską Saharą”. Po półtora godzinnym marszu wycieczka zakończyła się ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek.

Pogoda dopisywała przez cały dzień, humory oczywiście też! Wszyscy zmęczeni i szczęśliwi wrócili do domu ok. godziny 18.00.